Styl online

Tematyczna strona internetowa!

Home » Moda » Metoda Krakowska – odpowiednia pomoc terapeutyczna dla dziecka
Metoda Krakowska – odpowiednia pomoc terapeutyczna dla dziecka
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Zaburzenia rozwoju – to w naszych czasach duży problem. Duża liczba dzieci ma problemy związane z właściwym rozwojem. Czynników warunkujących może być mnóstwo. Specjaliści nie umieją wskazać tych najważniejszych. Jedno jest pewne: takie dzieci wymagają terapii. Wielkie wzięcie zyskuje terapia Metodą Krakowską. Z jakich przyczyn?

Metoda Krakowska – zalety
Rodzice, gdy słyszą o trudnościach rozwojowych swojej pociechy są zdruzgotani. Wiadomo, że jest to duży kłopot. Gdy minie początkowy szok opiekunowie zaczynają poszukiwania optymalnej terapii. Wysiłek rodziców jest bezcenny i bezpośrednio przekłada się na szczęście dziecka. Szukając rodzice natrafiają na terapię Metodą Krakowską. Jest to rzeczowo pisząc dość nowa terapia. Jej autorem jest profesor Jagoda Cieszyńska. Przez lata pracowała z dziećmi mającymi problem ze słuchem – na tym stworzyła zasady terapii która wspiera dzieci zaburzone. Czym wyróżnia się Metoda Krakowska?

Metoda Krakowska to doskonała pomoc dla dzieci z zaburzeniami. Mnóstwo rodziców chętnie ją wykorzystuje. Metoda Krakowska to metoda całościowa. Opiera się na wspieraniu wszystkich funkcji poznawczych dziecka. Jej celem jest przeprowadzenie dziecka przez wszystkie etapy rozwoju, jak to występuje naturalnie w przypadku dziecka prawidłowo rozwijającego się. Zasadnicze znaczenie ma nauka czytania. W związku z tym dziecko od razu uczy się czytać. Bez znaczenia wiek – wyjątkowe jest to,że dzieci w wieku 2 lat potrafią nauczyć się czytać. Umiejętność czytania ma fundamentalne znaczenie. Dzieci szybciej rozumieją otaczającą je rzeczywistość, jeżeli potrafią czytać.

Terapia Metodą Krakowską startuje od słuchania specjalnych nagrań za pomocą słuchawek. Ten proces jest bardzo bolesny, ponieważ dziecko nie chce słuchać.
Kolejna część to wykorzystywanie różnorakich pomocy terapeutycznych dedykowanych dla Metody Krakowskiej. Pomoce terapeutyczne kształtują w dziecku takie umiejętności: syntezę wzrokową, pamięć sekwencyjną, wyszukiwanie różnic, logikę, umiejętność zabawy i mnóstwo innych. Pomoce terapeutyczne wspomniane powyżej wykorzystuje stopniowo. Zaliczamy do nich : fiszki, zabawki, puzzle i inne.

Metoda Krakowska to skuteczna terapia. Warto ją dokładnie, po to aby pomóc swojemu dziecku.
źródło: pomoce terapeutyczne sklep

Comments are closed.

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Youtube

Ciekawe wpisy

W jakim miejscu stos

Olej silnikowy jest rodzajem oleju, jaki używa się do oliwienia ...

Buty lacoste

Modnie, nie zawsze znaczy wygodnie. Każdego dnia przekonuje się o ...

Fryzjer

Włosy, jak wszelkie inne dostrzegane na świecie materiały czy rzeczy ...

Promocje na ubrania

Poszukując towarów w nieco niższych cenach, każdy z nas może ...

Modna reklama

Działania promocyjne można dzisiaj odnaleźć w dowolnym punkcie sprzedaży. Możemy ...